Мовні бар’єри …

Якщо ви вивчаєте іноземну мову – ознайомтесь з деякими важливими порадами.

Є таке поняття: «чужорідне мовне середовище». Це коли все оточення людини — особи, з якими вона спілкується, газети, журнали, книги, які вона читає, телевізійні передачі, які вона дивиться, і т.д., містять і передають інформацію на мові, яка відрізняється від рідної мови цієї людини. Для того, хто вдосконалює іноземну мову, потрапити в таке мовне середовище на достатньо довгий час, безумовно, дуже корисно. Однак, не завжди та не у всіх є можливість поїхати на пару місяців, скажімо, в Англію чи Америку задля практики англійської мови. Що ж робити? Відповідь проста: намагайтесь створити відповідне мовне середовище навколо себе самі.

Ось так це можна зробити:

Читайте, читайте, читайте…

Читайте багато. Постійне читання на англійській мові допоможе вам відновити та поповнити свій словниковий запас. Окрім того, читання є ключем до вдосконалення мови, в тому числі і мовних навичок, оскільки в процесі читання ви довільно і мимоволі запам’ятовуєте та відпрацьовуєте стандартні мовні фрази. Також корисно читати іноземні журнали (найкраще з тієї тематики, яка вас цікавить в першу чергу). Вони стануть постійним джерелом нових слів для запам’ятовування.

Варто звернути увагу на іноземну художню літературу оригінальною мовою. Беріть більш просту книгу (хоча б для початку) — детективи, пригодницькі, любовні романи і т.п. Читайте, коли дозволяють обставини, вголос. Це допоможе вам покращити свою вимову та навички розмовної мови.

Слухайте та дивіться теле- і радіопередачі на англійській мові.

Дивлячись іноземний канал щоденно, хоча б по 30 хвилин, ви тренуєте свою іноземну мову і, водночас, в курсі того, що відбувається у світі.

Говоріть на англійській мові з… самим собою.

Кажуть, що людина є громадянином тієї країни, мовою якої вона думає. Коли ми думаємо про що-небудь, ми ведемо так званий “внутрішній діалог”. Про себе, не вголос, ми проговорюємо в процесі роздумів цілі фрази, аргументи, іноді навіть сперечаємось самі з собою. Чому б не спробувати вести цей внутрішній діалог не рідною мовою, а іноземною? Спочатку це важко і незручно, ви постійно збиваєтесь з думки, оскільки перемикаєтесь на роздуми про те, як правильно побудувати фразу. Однак, з часом, ви запам’ятовуєте раніше складені фрази, які, перейшовши у ваш активний словник, тепер готові до миттєвого використання! Цей прийом допоможе вам зробити величезний стрибок у вдосконаленні ваших розмовних навичок!

Використовуйте вільну хвилину.

Після того, як ви вивчили слова з листочка, не викидайте його. Нехай ці листочки будуть у вас під рукою. У вільну хвилину (в черзі, в роботі з’явилась пауза) візьміть один з цих листів і освіжіть в пам’яті раніше вивчені слова.

Мотивація.

Мотивація – найважливіша складова успіху в будь-якій справі. Скажіть собі: “Мені дуже потрібно вивчити мову! Якщо я її не вивчу, моє життя не буде повним та щасливим. Моя кар’єра застрягне в тупику! Я не буду повноцінною особистістю. І так далі. Чим більше аргументів ви знайдете для спонукання та чим ближче вони будуть саме вам, тим краще. І коли ви відчуєте, що готові старанно та цілеспрямовано працювати — беріться до справи. Тепер вам підвладне все!