Деякі поради тим, хто вивчає іноземну мову.

Зараз знання іноземної мови стало необхідним практично кожному не тільки, щоб почувати себе впевнено на відпочинку за кордоном, але й в навчанні, наукових дослідженнях, в роботі, і в повсякденному житті. Зараз вивчення іноземної мови в тій чи іншій формі доступно більшості бажаючих завдяки різноманітним курсам та приватним урокам.

І все ж часто виникає питання, як краще пізнавати іноземну мову, щоб вміти адекватно виражати свої думки засобами іноземної мови, добре розуміти прочитане та почуте.

Відомо, що будь-який мовний тренінг тримається на чотирьох «китах»: читання, письмо, говоріння та сприйняття мови на слух.

Читання — це ваш вірний помічник у вивченні мови. Воно дає хороші результати, тому що в текстах ви зустрічаєте вже знайомі вам слова та обороти, а також збільшуєте свій словниковий запас. Візьміть в якості закладки звернутий наполовину листок і записуйте в нього незнайомі слова, які вам зустрічаються та ускладнюють розуміння тексту. Дізнавайтесь їх значення за допомогою словника. При подальшому читанні така закладка ще не раз вам допоможе. Ну, і звичайно, тексти слід підбирати у відповідності до вашого рівня володіння мовою. Існує думка, що починати краще всього з тексту в оригіналі, але тільки уявіть собі в які мовні нетрі ви забредете. Велика кількість незрозумілих слів та граматичних явищ, не говорячи вже про ідіоми (слова з переносним значенням) і фразові дієслова. Лише самі стійкі зможуть витримати таке катування.

Письмова мова уявляє собою трудність не тільки з точки зору орфографії, але й з точки зору побудови речень, а також інших граматичних явищ. І все ж пишіть! Пишіть собі записки-нагадування, ведіть детальний щоденник — опис свого життя. І знайдіть собі друга по листуванню, бажано грамотного носія мови.

В ланцюжку «читаю-слухаю-говорю» говорити — найважче. Не треба скаржитися на те, що вам немає з ким розмовляти англійською — найкращий співрозмовник це ви самі. Розповідайте собі про те, що ви плануєте робити протягом дня, підводьте підсумки, що зроблено за день, переказуйте собі прочитані книги та фільми, які ви подивились. І взагалі, існує багато цікавих тем для обговорення з цікавим співрозмовником, тобто з самим собою.